Rahtarit ry
*Tietoa *Taitoa *Turvallisuutta

Rahtarit ry tarjoaa ammattipätevyyden jatkokoulutusta edulliseen jäsenhintaan.
Tutustu ajankohtaiseen koulutustarjontaamme alta ja ilmoittaudu mukaan!

Click the row to enroll to course.

Professional competence, further training

Course name Course time Course location Vacancy Info
Ajoneuvotekniikka Sat 26.01.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
VIRTUAALIKOULUTUS: Ennakoiva ajo Sat 02.02.2019 klo 08:30 - 15:30 Virtuaalikoulutus Yes
Ensiapukoulutus ammattikuljettajille Sat 02.02.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ennakoiva ajo Sat 02.03.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Kuljettajan turvallinen työpäivä (työturvallisuuskortti) Sat 16.03.2019 klo 08:30 - 16:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Kuljettajien tieturvallisuuskoulutus (Tieturva 1 -kortti) Sat 23.03.2019 klo 08:30 - 16:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Asiakaspalvelu Sat 30.03.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
VIRTUAALIKOULUTUS: Ennakoiva ajo osa 1 ja osa 2, 3. - 4.4.19 Wed 03.04.2019 klo 18:00 - 21:00 Virtuaalikoulutus Yes
Hygieniakoulutus (hygieniapassi) Sat 06.04.2019 klo 08:30 - 16:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ensiapukoulutus ammattikuljettajille Sat 13.04.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ennakoiva ajo Sat 04.05.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Terveyttä Teille Sat 18.05.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Kuljettajien tieturvallisuuskoulutus (Tieturva 1 -kortti) Thu 30.05.2019 klo 08:30 - 16:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Erikoiskuljetukset Sat 08.06.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ajo- ja lepoaika-asetus, piirturit ja valvonta Sat 15.06.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ennakoiva ajo Sat 29.06.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes