Rahtarit ry
*Tietoa *Taitoa *Turvallisuutta

Rahtarit ry tarjoaa ammattipätevyyden jatkokoulutusta edulliseen jäsenhintaan.
Tutustu ajankohtaiseen koulutustarjontaamme alta ja ilmoittaudu mukaan!

Click the row to enroll to course.

Professional competence, further training

Course name Course time Course location Vacancy Info
Ennakoiva ajo Sat 29.06.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ No
Ammattikuljettajan hätäensiaputaidot Sat 06.07.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ennakoiva-ajaminen, ajovalmius Sat 20.07.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Kuljetusalan säädökset Sat 03.08.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ajo- ja lepoaika-asetus, piirturit ja valvonta Thu 15.08.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Kuljettajan turvallinen työpäivä ( Työturvallisuuskortti ) Sat 17.08.2019 klo 08:30 - 16:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Erikoiskuljetukset Thu 22.08.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ennakoiva-ajaminen, ajovalmius Sat 24.08.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ajo- ja lepoaika-asetus, piirturit ja valvonta Sat 31.08.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ennakoiva-ajaminen, ajovalmius Thu 05.09.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ammattikuljettajan hätäensiaputaidot Sat 07.09.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ennakoiva-ajaminen, ajovalmius Sat 05.10.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Tiellä työskentelyn turvallisuuskoulutus kuorma-auton kuljettajille (Tieturva 1 -kortti) Sat 19.10.2019 klo 08:30 - 16:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ennakoiva-ajaminen, ajovalmius Sat 16.11.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes
Ammattikuljettajan hätäensiaputaidot Sat 14.12.2019 klo 08:30 - 15:30 Mäntsälän Rahtarikeskus MÄNTSÄLÄ Yes