B-basic phase and other light driving licence classes

Course name Course time Course location Vacancy Info
T-kurssi Tarvaala syksy 2019 30.09.2019 Poke, Saarijärvi TARVAALA Yes

Professional competence, further training

Course name Course time Course location Vacancy Info
Kuljettajana yhteisellä työpaikalla Fri 25.10.2019 klo 08:00 - 15:00 Poke, Saarijärvi TARVAALA Yes
Ammattikuljettajan ensiapu, perusosa (2019) Tue 05.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Poke, Saarijärvi TARVAALA Yes
Ammattikuljettajan ensiapu, syventäväosa (2019) Thu 07.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Poke, Saarijärvi TARVAALA Yes
Ennakoiva ajaminen Fri 15.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Luokkatila 1 S6 koulu VIITASAARI Yes
Ammattikuljettajan ensiapu, perusosa (2019) Mon 18.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Väentupa Ry Laukaa Yes
Ammattikuljettajan ensiapu, syventäväosa (2019) Tue 19.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Väentupa Ry Laukaa Yes
Ammattikuljettajan ensiapu, perusosa (2019) Wed 20.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Luokkatila 3 S2 koulu VIITASAARI Yes
Kuljettajana yhteisellä työpaikalla (Tarvaala) Wed 20.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Luokkatila F108 Tarvaala Yes
Ammattikuljettajan ensiapu, syventäväosa (2019) Thu 21.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Luokkatila 3 S2 koulu VIITASAARI Yes
Tiellä työskentelyn turvallisuuskoulutus kuorma-auton kuljettajille (Tieturva 1, Tarvaala) Thu 21.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Luokkatila F108 Tarvaala Yes
Kuljettajana yhteisellä työpaikalla Fri 22.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Luokkatila 1 S6 koulu VIITASAARI Yes
Ammattikuljettajan ensiapu, perusosa (2019) Thu 28.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Poke, Äänekoski Äänekoski Yes
Ammattikuljettajan ensiapu, syventäväosa (2019) Fri 29.11.2019 klo 08:00 - 15:00 Poke, Äänekoski Äänekoski Yes
Ammattikuljettajan ensiapu, perusosa (2019) Mon 02.12.2019 klo 08:00 - 15:00 Pihtiputaan valtuustosali Pihtipudas Yes
Ammattikuljettajan ensiapu, syventäväosa (2019) Tue 03.12.2019 klo 08:00 - 15:00 Pihtiputaan valtuustosali Pihtipudas Yes
Kuljettajana yhteisellä työpaikalla Fri 13.12.2019 klo 08:00 - 15:00 Poke, Äänekoski Äänekoski Yes

Professional competence, basic-level

Course name Course time Course location Vacancy Info
Tarvaala perustaso syksy 2019 140h 02.09.2019 Luokkatila F108 Tarvaala Yes
Perustason ammattipätevyys, tavaraliikenne 2019 11.11.2019 Luokkatila F108 Tarvaala Yes