Group 1 driving licence classes (AM-, A- and B)

Course name Course time Course location Vacancy Info
T-kurssi Tarvaala syksy 2020 06.08.2020 Poke, Saarijärvi TARVAALA Yes
B Tarvaala syksy 20 24.08.2020 Luokkatila 9 5-piippuinen Tarvaala Yes

Professional competence, further training

Course name Course time Course location Vacancy Info
Ammattikuljettajan laaja ensiapu (14 t) Thu 01.10.2020 klo 08:00 - Fri 02.10.2020 Saari ÄKI Äänekoski Yes
Kuljettajana yhteisellä työpaikalla Tue 06.10.2020 klo 08:00 - 15:00 Saari ÄKI Äänekoski Yes
Kuljettajana yhteisellä työpaikalla Wed 07.10.2020 klo 08:00 - 15:00 Luokkatila S8 Viitasaari Yes
Kuljettajana yhteisellä työpaikalla Tue 20.10.2020 klo 08:00 - 15:00 Luokkatila 9 5-piippuinen Tarvaala Yes
Kuljettajana yhteisellä työpaikalla Tue 10.11.2020 klo 08:00 - 15:00 Saari ÄKI Äänekoski Yes
Kuljettajana yhteisellä työpaikalla Tue 24.11.2020 klo 08:00 - 15:00 Luokkatila 9 5-piippuinen Tarvaala Yes
Ammattikuljettajan laaja ensiapu (14 t) Thu 03.12.2020 klo 08:00 - Fri 04.12.2020 Saari ÄKI Äänekoski Yes
Kuljettajana yhteisellä työpaikalla Tue 08.12.2020 klo 08:00 - 15:00 Saari ÄKI Äänekoski Yes