Click the row to enroll to course.

Professional competence, further training

Course name Course time Course location Vacancy Info
Tapaturmat ja niiden ensiapu kuljettajan arjessa Mon 18.03.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
Tieturva 1 Sat 23.03.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Thu 28.03.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR TP/YT -kurssi Thu 28.03.2019 klo 08:30 - Fri 29.03.2019 Mommolan Motelli Huittinen Yes
Ennakoiva ajaminen Sat 30.03.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Sat 30.03.2019 klo 08:30 - 15:30 Oulun Baari Oulu Yes
ADR TP/YT -kurssi Sat 30.03.2019 klo 08:30 - Sun 31.03.2019 Oulun Baari Oulu Yes
TTS Hätäensiapukoulutus Sat 30.03.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR-peruskurssi P/YP Sat 06.04.2019 klo 08:30 - Sun 14.04.2019 Mommolan Motelli Huittinen Yes
Kuljettajan turvallinen työpäivä Tue 09.04.2019 klo 08:30 - 16:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
Ennakoiva ajaminen Wed 10.04.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Thu 11.04.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR TP/YT -kurssi Thu 11.04.2019 klo 08:30 - Fri 12.04.2019 Mommolan Motelli Huittinen Yes
Tieturva 1 Sat 13.04.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR Säiliökuljetusten erikoiskurssi (ES) 2016 Tue 16.04.2019 klo 08:30 - Wed 17.04.2019 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR-peruskurssi P/YP Tue 23.04.2019 klo 08:30 - Fri 26.04.2019 Neste Jämsän Portti Jämsä Yes
Piirturin käyttö, kuorma ja vastuut Thu 25.04.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Sat 27.04.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR TP/YT -kurssi Sat 27.04.2019 klo 08:30 - Sun 28.04.2019 Mommolan Motelli Huittinen Yes
Tapaturmat ja niiden ensiapu kuljettajan arjessa Sat 27.04.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
Tieturva 1 Mon 29.04.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
Ennakoiva ajaminen Tue 30.04.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Thu 02.05.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR TP/YT -kurssi Thu 02.05.2019 klo 08:30 - Fri 03.05.2019 Mommolan Motelli Huittinen Yes
Tapaturmat ja niiden ensiapu kuljettajan arjessa Fri 03.05.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
Kuljettajan turvallinen työpäivä Sat 04.05.2019 klo 08:30 - 16:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Sat 04.05.2019 klo 08:30 - 15:30 Kaarinan Autokoulu Oy Kaarina Yes
ADR TP/YT -kurssi Sat 04.05.2019 klo 08:30 - Sun 05.05.2019 Kaarinan Autokoulu Oy Kaarina Yes
ADR Säiliökuljetusten erikoiskurssi (ES) 2016 Mon 06.05.2019 klo 08:30 - Tue 07.05.2019 Neste Jämsän Portti Jämsä Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Fri 10.05.2019 klo 08:30 - 15:30 Oy Porin Hanke Ab Pori Yes
ADR TP/YT -kurssi Fri 10.05.2019 klo 08:30 - Sat 11.05.2019 Oy Porin Hanke Ab Pori Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Mon 13.05.2019 klo 08:30 - 15:30 Neste Jämsän Portti Jämsä Yes
ADR TP/YT -kurssi Mon 13.05.2019 klo 08:30 - Tue 14.05.2019 Neste Jämsän Portti Jämsä Yes
Piirturin käyttö, kuorma ja vastuut Sat 18.05.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Sat 18.05.2019 klo 08:30 - 15:30 Oulun Baari Oulu Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Sat 18.05.2019 klo 08:30 - 15:30 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR TP/YT -kurssi Sat 18.05.2019 klo 08:30 - Sun 19.05.2019 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR TP/YT -kurssi Sat 18.05.2019 klo 08:30 - Sun 19.05.2019 Oulun Baari Oulu Yes
ADR-peruskurssi P/YP Mon 20.05.2019 klo 08:30 - Thu 23.05.2019 Mommolan Motelli Huittinen Yes
ADR-täydennysperuskurssi TP Mon 09.09.2019 klo 08:30 - 15:30 Neste Jämsän Portti Jämsä Yes
ADR TP/YT -kurssi Mon 09.09.2019 klo 08:30 - Tue 10.09.2019 Neste Jämsän Portti Jämsä Yes